Розв'язування задач

 Розв’язування задач
1. Кут між падаючим променем поверхнею віддзерка­лення складає 50°. Чому дорівнює кут падіння; кут відбивання; кут між падаючим та відбитим проме­нями? У скільки разів кут між падаючим та відби­тим променями більший, ніж кут падіння? (Відпо­відь: 40°, 40°, 80°, у два рази.)
2. Чому дорівнює кут падіння, якщо світловий промінь падає перпендикулярно до поверхні віддзеркалення? (Відповідь: 0°.)
3*. Кут падіння збільшиться на 20°. На скільки збіль­шиться кут між падаючим та відбитим променями? (Відповідь: 40°)
4*. Кут падіння удвічі більші, ніж кут між відбитим про­менем та поверхнею віддзеркалення. Чому дорівнює кут падіння? (Відповідь: 30°.)
 Практичні задачі навчаль­ного матеріалу.
 1. Комахи, які живуть у полярних краях, на високогір'ї мають темне забарвлення тому, що це допомагає їх тілу поглинати більше сонячних променів.
 2. Для людей, які живуть у полярних широтах, сніг становить велику небезпеку через те, що дуже відбиває сонячне проміння. Якщо очі у людини не захищені тем­ними окулярами, то це може викликати так звану сніго­ву сліпоту – офтальмію.
 3. Світає завжди раніше, ніж зійде Сонце, тому що промені сонця, яке ще перебуває за горизонтом, відбиваються і розсіюються верхніми шарами атмо­сфери.
 4. Навесні і восени білять вапном стовбури де­рев тому, що біла поверхня відбиває значну частину со­нячної енергії, що захищає стовбури дерев від сонячних опіків, коли вони не захищені листям, а температура по­вітря різко коливається.
 5. Який колір має вода у чистому прозорому во­доймищі?
Якщо вода глибока і чиста, то вона здається голубою за­вдяки відбиванню голубого неба від її поверхні. Мілка вода здається зеленуватою через відбивання світла від дна. Забруднення можуть надавати воді різних відтінків внаслідок вибіркового відбивання та розсіювання світ­ла.Будьте обережні під час купання!
6. Існує з давніх-давен прикмета: якщо блис­кавка має червонуватий відтінок, то гроза далеко, а якщо вона фіолетова – то вона близько. Це явище пояснюється тим, що світло, відбите від віддалених хмар, проходить через товстіший шар повітря і втра­чає короткохвильову частину внаслідок розсіювання в атмосфері.
Література
1. Опис заходу сонця у віршах Т. Шевченка:
Сонце заходить, гори чорніють,
Пташечка тихне, поле німіє…
Запитання. Чому ввечері всі предмети втрачають своє забарвлення і стають чорними?

2. Маківка росинками вмивається,
    Бачить в них веселку золоту…
                                   (А. Пантус)
Запитання. Чому дивлячись на краплинки роси ми бачимо веселку?

3. Вечоріє. Наче сизий
 килим, тінь лягла на море,
 а з поза гори проміння
 скісно в морі порина.
                                   (І. Франко)
Запитання. Чому, дивлячись на поверхню води, сонячне проміння «поринає скісно»?

4. Ніч яка, Господи, місячна, зоряна!
    Ясно, хоч голки збирай.
                                   (М. Старицький )
Запитання. Чому вночі настільки світло?


Немає коментарів:

Дописати коментар